Laser game

V neděli 11. 12. 2016 byl kolektiv mladých hasičů navštívit Laser game v Boskovicích. Děti si měli vzít 60,- Kč, ale jak se později ukázalo, byl to od nás špatný odhad. Mysleli jsme si, že každému z nás bude stačit jediná hra, ale dopadlo to tak, že ti nejvytrvalejší si museli zahrát i třikrát. Nakonec jsme ani nestihli včasný návrat na nedělní oběd.

Za kolektiv MH Petr Mikulášek

Požár chaty ve Velenově

V neděli 23. října 2016 v brzkých ranních hodinách vyjela jednotka SDH Velenov na ohlášený požár chaty ve Velenově u vícovského pomníku. Průzkumem zjištěno, že v plamenech je chata tvořená obytným karavanem umístěným pod velkým uzavřeným přístřeškem. Plameny zachvátily i okolní stromy a v těsné blízkosti byl umístěn další karavan. Na místě dvě zraněné osoby. V průběhu lokalizace a likvidace požáru bylo postupně nalezeno a vyneseno 5 propanbutanových lahví. Karavan i přístřešek byl požárem zcela zničen, druhý karavan byl poškozen žárem. Obě zraněné osoby, jedna popálená a druhá s podezřením na nadýchání kouřem, byly odvezeny Zdravotní záchrannou službou. Podle prvotních zjištění je pravděpodobné, že požár vznikl od topidla umístěného v chatě.

Podzimní kolo hry Plamen Velké Opatovice 2016

V neděli 9. října 2016 si mladí hasiči jeli zasportovat do Velkých Opatovic. Tato soutěž se skládala ze dvou disciplín – závodu požárnické všestrannosti a ze štafety požárních dvojic. Naše družstvo (Jan Havelka, David Komár, Apolenka Oujeská, Ondřej Sekanina, Anna Mikulášková) skončilo na 35. místě v závodu požárnické všestrannosti a na 14. místě ve štafetě požárních dvojic. V kategorii starších žáků se hlídka starších žáků (Dominik Havelka, Lenka Juračková, Johanka Oujeská, Ondřej Fabiánek, Tereza Sekaninová) se umístila na 38. místě v závodu požárnické všestrannosti a na 32. místě ve štafetě požárních dvojic. Celkově v kategorii mladších žáků soutěžilo 57 hlídek, v kategorii starších žáků 46 hlídek. Všem soutěžícím děkuji za účast.

Za kolektiv vedoucích MH Petr Mikulášek

Pokračovat ve čtení

Branný závod Okrouhlá 2016

V neděli 25. září 2016 proběhl na Okrouhlé branný závod mladých hasičů. Tato soutěž byla zároveň posledním závodem celoročního okrskového poháru. V kategorii mladších žáků zvítězil Těchov. Naše družstvo (Jan Havelka, David Komár, Michal Fabiánek, Ondřej Sekanina, Anna Mikulášková) skončilo na 13. místě. Ema Mikulášková soutěžila za smíšené družstvo ze Žďárné, které se umístilo na 10. místě. Mladší žáci získali 5. místo v konečném pořadí okrskového poháru. Celkové vítězství obhájili hasiči ze Žďárné. Rovněž v kategorii starších žáků vybojoval první místo Těchov. Hlídka starších žáků (Dominik Havelka, Lenka Juračková, Pavlína Juračková, Ondřej Fabiánek, Tereza Sekaninová) se umístila na 10. místě, v okrskovém poháru na 4. místě těsně za SDH Kořenec. Umístění v okrskovém poháru bylo ovlivněno naší neúčastí na Suchovském šmodrchu. Podrobný průběh okrskového poháru je k dispozici na stránkách okrsku Benešov.

Mazurácký pohár 2016

V sobotu 17. září 2016 se dvě družstva mladých hasičů zúčastnila Mazuráckého poháru v Boskovicích. Družstvo mladších žáků (David Komár, Michal Fabiánek, Ondřej Sekanina, Anna Mikulášková, Ema Mikulášková, Jakub Sekanina, Lukáš Juračka) si vedlo výborně a dosáhlo času 23 s a po tomto výkonu se umístilo na 1. místě. Bohužel po nás nastoupila tři favorizovaná družstva z Drnovic a o odsunuli nás na bramborovou pozici. Družstvu starších žáků (Lenka Juračková, Pavlína Juračková, Ondřej Fabiánek, Sára Slaná, Tereza Sekaninová, Jan Havelka, Dominik Havelka) se požární útok moc nepovedl. Měli ale štěstí, protože za starší žáky soutěžila pouze tři družstva, takže si odvezli pohár za perfektní 3. místo.

Memoriál Mgr. Josefa Šindelky 2016

V neděli 4. září se našich 11 mladých hasičů zúčastnilo vědomostní soutěže s prvky branného závodu v Ludíkově. Soutěžilo ve třech kategoriích – předškoláci, žáci prvního stupně a žáci druhého stupně. Ve všech kategoriích soutěžilo dohromady 104 dětí. I v takové konkurenci se Jan Havelka mezi žáky prvního stupně umístil na 1. místě a v kategorii žáků druhého stupně Ondřej Fabiánek získal taktéž první místo. Všem mladým hasičům z SDH Velenov děkujeme za účast a za výbornou reprezentaci.

Memoriál Miroslava Ošlejška 2016

První prázdninový víkend probíhá ve Velenově již po třinácté stejně. V sobotu odpoledne slavíme mši svatou pod širým nebem a v neděli odpoledne probíhá Memoriál Miroslava Ošlejška.
Letosní třináctý ročník byl vyjímečný tím, že za naše SDH startovala dvě družstva mladých hasičů. Mladší žáci ve složení David Komár, Ondřej a Kuba Sekaninovi, Honzík Havelka, Lukáš Juračka, Anna a Ema Mikuláškovi se konečně dočkali alespoň bramborové medaile. Starší žáci ve složení Johanka Oujeská, Lenka a Pavlína Juračkovi, Ondřej Fabiánek, Dominik Havelka, Sára Slaná a Tereza Sekaninová byli nejlepší a získali první místo.
Velenovské muže zastupovala dvě družstva. Velenov A získal 3. místo a Velenov B se umístil na 7. místě.
Doufám, že se odpoledne vsem líbilo a tímto bych chtěl poděkovat a pogratulovat všem soutěžícím a návštěvníkům. Fotografie z akce naleznete zde.

Petr Mikulášek

Memoriál Bohumila Andrlíka 2016

V neděli 26. června 2016 se na Okrouhlé konal šestnáctý ročník Memoriálu Bohumila Andrlíka. Z Velenova se zúčastnilo jedno družstvo mladších žáků ve složení Damián a Apolenka Ouještí, David Komár, Ondřej a Jakub Sekaninovi, Anna a Ema Mikulášková. Družstvo starších žáků ve složení Pavlína a Lenka Juračková, Johanka Oujeská, Sára Slaná, Tereza Sekaninová, Ondřej Fabiánek a Dominik Havelka získalo krásné 4. místo, mladší žáci skončili šestí. Pokračovat ve čtení

Pohár starosty SDH Suchý 2016

V sobotu 18. června 2016 se na Suchým konal třetí ročník Poháru starosty SDH Suchý. Z Velenova se zúčastnilo jedno družstvo mladších žáků a jedno družstvo starších žáků. Mladší žáci obsadili 6. místo a starší žáci se umístili na krásném 2. místě. K tomuto úspěchu jim gratulujeme.

Okrsková soutěž 2016

V sobotu 4. června se na Benešově konala Okrsková soutěž kategorie muži, ženy a muži nad 35 let. Jedná se o první kolo požárního sportu, ze kterého se postupuje na okresní soutěž do Blanska. Z Velenova se zúčastnilo jedno družstvo mužů, které obsadilo sedmé místo s časem 42:25 s. Kvůli zaneprázněnosti mladších hasičů bylo družstvo z větší části tvořeno muži nad 35 let. Soutěže se zúčastnili Pavel Konečný, David Komár, Petr Mikulášek, Dušan Sekanina, Pavel Havelka, Jakub Veselý a Jakub Matušů.