Hasiči nezklamali v pivní štafetě dominovali


V sobotu 8. června 2013 naše družstvo ve složení: Josef Lipold, Roman Lipold, Martin Lipold, Petr Celý, Jakub Veselý, Ondřej Živný, zúčastinilo soutěže požárních dovedností ve Žďárné. Propozice slibovaly velký zážitek jak pro diváky, tak i pro samotné zúčastněné. Na pořadu dne bylo devět rozdílných  disciplín, které musely jednotky splnit a ti co po skončení soutěže získali celkově  nejmenší čas zvítězili.

 

 

Po úvodním slovu následovala pro velenovské hasiče první disciplína nasazování přilby opasku na čas spojená se střelbou ze vzduchové pušky. Po krátké domluvě se role střelců ujali Josef Lipold a Petr Celý.  Bohužel Petrovi se střelba nevydařila zrovna podle jeho představ. Netrefil ani jeden ze čtyř terčů, zatímco Josef uspěl ve třech případech. 

Jakmile byla dokončena střelba následoval poněkud chaotický, ale bleskový přesun k druhé disciplíně. Zvednutí hasičského vozidla pomocí heveru a následné dotlačení kola s kopce a zpět na čas. Tohoto úkolu se naši hasiči jak je jejich zvykem chopili svým specifickým způsobem. Z počátku nešel hever správně umístit pod auto a tato nemilá skutečnost se podepsala na výsledném čase celé disciplíny. Velké obtíže způsoboval našim hasičům také bleskový nástup do auta, na kterém se ztratilo mnoho drahocenných sekund. 

Se svým dosavadním působením na hasičské soutěži nemohli být velenovští spokojeni a doufali ve zlepšení ve velice zajímavém třetím úkolu, který na hasiče čekal. Sestavení dýchacího přístroje a běh přes překážkovou dráhu sliboval zajímavé chvíle. Hasiči se plnodhodlání pustili do tohoto úkolu. Pro sestavování přístrojů byli vybrání bratři Lipoldové Roman a Josef a pro běh s přístrojem Ondřej Živný a Martin Lipold. Josefu Lipoldovi se povedlo dýchací přístroj sestavit velice rychle, proto s přístrojem na zádech jako první vyběhl Ondřej Živný. Ovšem Romanu Lipoldovi se tolik nezadařilo a jeho bratr Martin musel na svou chvíli slávy dlouho čekat. Výsledný čas naše hasiče opět zařadil na úplný chvost tabulky. 

Bez velkých obtíží se velenovští hasiči popasovali s řezáním klády na čas, ale výsledný čas jak bylo během celé soutěže obvyklé zhoršil nástup do automobilu. Po zdolání této jednodušší disciplíny byla na řadě další překážka. Sestavení žebříku a následný výstup na strom. Nebojácně šli plnit tuto část soutěže bratři Lipoldové, ovšem potíže se sestavením žebříku zabraly mnoho sekund.

Po fyzicky vyčerpávájích disciplínách nastal čas na krátký oddech. Hasiči měli před sebou test znalostí z techniky a zdravovědy na čas. Testu se zúčastnili všichni a všichni také prospěli. Vůbec nejlepší byl Martin Lipold, který nejenom že byl bezchbyný, ale byl i nejrychlejší. Po krátkém návratu do školních lavic následovala závěrečná třetina soutěže.  

Těsně před závěrečným dějstvím bylo potřeba splnit záludnou zkoušku v podobě rozhazování a smotání hadic. Cílem bylo rozhodit hadici do vymezeného prostoru. První rozhoz ovšem nedopopadl dobře nikdo se do cílového místa netrefil. Ve druhém případě se trefit vymezený prostor podařilo ale výsledný čas byl už i tak dost velký.  


Konec hlavní části dne byl blízko zbývali dvě našim hasičům dobře známé disciplíny. Nejprve musel řidič SDH Petr Celý předvést své umnění v podobě parkování na čas. V této zkoužsce obstál na výbornou. Parkování mu nědělalo sebemenší problém. Svým výkonem vlil optimismus do žil celému mužstvu.  


Poslední disciplínu není třeba dlouhosáhle představovat. Jedná se o klasický požární útok, kterého se není potřeba bát. Samotný start hasičského útoku vypadal velmi slibně, hadice byli spojeny včas a zbývalo jenom dopravit vodu do proudnic. Bohužel na vodu se čekalo poměrně déle než bývá obvyklé, tudíž výsledný čas byl jak bylo tento den tradicí nejhorší. 

Všechny disciplíny byli splněny a velenovští hasiči tušili jakého dosáhli umistění. Zbývalo jediné, ukázat se v pivní štafetě a potrvdit v ní pozici nepřekonatelných favoritů. Štafeta ve složení: Roman Lipold, Ondřej Živný, Petr Celý, Alexandr Matýšek se konkurence nezalekla, jasně vyhrála a ukázala, že s Velenovem se musí vždy počítat.

 

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.